Maszyny Przegubowe

Kategoria
Wysokość (m)
Rodzaju napędu
Producent

Podnośniki przegubowe

 

Podest przegubowy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba wykonać zadania na znacznych wysokościach. Jego charakterystyczna konstrukcja składająca się z samobieżnego podwozia z zamontowanym wysięgnikiem pozwala na realizowanie nawet najbardziej wymagających prac. Ramię podnośnika posiada przeguby, czyli załamania w trzech miejscach, co sprawia, że maszyna ma większe pole manewru. Dzięki takiej budowie ramienia istnieje możliwość ominięcia przeszkód, aby można było łatwo dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, które pojawiają się np. na placu budowy.

Podnośniki przegubowe sprzedaż

Posiadanie własnego podnośnika przegubowego daje ogromną przewagę, ponieważ umożliwia szybsze i skuteczniejsze wykonanie pracy. Planując zakup podestu przegubowego, warto dokładnie przemyśleć inwestycję, uwzględniając właściwości urządzenia m.in. wysokość roboczą, jaką może osiągnąć czy udźwig. Jedną z cech, o której należy pamiętać, jest napęd. Jeden z wariantów to podnośnik przegubowy spalinowy przeznaczony do pracy na zewnątrz. Świetnie radzi sobie z nierównościami nieutwardzonego terenu i jest zwrotny, co zdecydowanie usprawnia wszelkie prace.

Inną opcją jest podnośnik przegubowy elektryczny, który przez to, że nie generuje spalin, sprawdzi się zarówno przy pracach zewnętrznych, jak i tych prowadzonych w pomieszczeniach. Ogromną zaletą tego typu podnośnika jest również cicha praca — cecha bardzo pożądana, jeśli maszyna ma pracować w zamkniętej przestrzeni. Dzięki elektrycznym podnośnikom przegubowym firmy zyskują funkcjonalny sprzęt, a także zmniejszają swój wpływ na środowisko, jednocześnie zwiększając wydajność swojej działalności.

Gdzie stosuje się podesty przegubowe?

Ramię podnośnika o formie przegubowej, poruszając się pod różnymi kątami, działa bardzo precyzyjnie i zapewnia szeroki zakres ruchu. Dzięki przemyślanej budowie ramienia operator może dotrzeć koszem do odległych miejsc, również znajdujących się między lub ponad elementami konstrukcji. Duża rozpiętość ruchów i niewielkie gabaryty urządzenia to więcej możliwości — podnośniki przegubowe znajdują zastosowanie przy takich robotach jak:

  • prace budowlane, wykończeniowe i rozbiórkowe,
  • montaż instalacji,
  • mycie okien w budynkach wielokondygnacyjnych,
  • pielęgnacyjna przycinka drzew,
  • prace w halach, magazynach.

Czym wyróżniają się podnośniki przegubowe?

Podnośniki przegubowe mają kompaktowe wymiary, więc bez problemu można się nimi poruszać po terenie z ograniczoną przestrzenią np. w miastach. Przemieszczanie po obszarach o dużym zagęszczeniu budynków i infrastruktury nie stanowi problemu dla tych maszyn, więc łatwiej podejść do zadania pod kątem logistycznym. Dobra organizacja i wydajność pracy jest ważna, ale równie istotne jest bezpieczeństwo pracowników. Solidne wykonanie i prosty system sterowania podnośników z ramieniem przegubowym gwarantuje, że praca przebiega w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Podesty przegubowe wyróżniają się na tle innych podnośników unikalną konstrukcją, co stawia je w czołówce maszyn o szerokim zastosowaniu i przydatnych cechach:

  • są elastyczne — ramię porusza się w górę i w dół, a także może obracać się o 360 stopni,
  • ułatwiają dostęp do trudno dostępnych miejsc,
  • możliwość pracy nawet na nierównym terenie o ograniczonej powierzchni,
  • mocna konstrukcja i systemy zabezpieczeń zapewniają bezpieczeństwo pracownikom.

Dlaczego warto zainwestować w podest przegubowy?

Chcesz realizować nawet najbardziej wymagające zlecenia remontowe, porządkowe czy budowlane? Inwestycja w podest przegubowy jest opłacalna przy stałym napływie zleceń wymagających pracy na wysokości. Przemieszczanie pracowników czy materiałów na określoną wysokość stanie się szybkie i wygodne, co będzie możliwe nawet w obszarach o utrudnionym dostępie.

Jeśli masz pytania dotyczące naszej oferty i chciałbyś dowiedzieć się więcej o podestach przegubowych, zapraszamy do kontaktu.